“Hallikese nimeline väärkoheldud koer vajab heade inimeste abi!”

23. mai 2017

Kaheksateistkümnendal aprillil pöördusid Lehtse elanikud Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) poole abipalvega aidata üht väärkoheldud koera, keda juba pikemat aega piinatakse. Kohalike inimeste ponnistused looma aidata väidetavalt riigiametnike suhtumise tõttu ebaõnnestusid. Ka ELL-i juba järgmisel päeval esitatud avaldustele reageeriti leigelt ning politsei alustas kõigest väärteomenetluse. Veterinaar- ja Toiduamet aga oli veendumusel, et koer peab jääma omaniku juurde.

Tänu meedia sekkumisele kauaväldanud olukord lahenes ja politsei kaasabil võeti ebastabiilselt naisterahvalt koer eile pärastlõunal ära ning anti üle Tapa vallavalitsusele, kes loovutas koera Eestimaa Loomakaitse Liidule. Hallikest ootab ees pikk ja kulukas ravi ning heade inimeste abi on seetõttu praegu väga teretulnud.

„On kahetsuväärne, et ametkonnad hakkavad alles meedia sekkumisel tegutsema!“, ütles ELL juhatuse esimees Heiki Valner ja lisas, et normaalselt toimivas riigis peaks piisama sellest kui kodanikud pöörduvad ametkondade poole ja olukorrad lahendatakse ilma igasuguse meediatsirkuseta. „See on väga pikaleveninud lugu ja ei tasu unustada, et antud proua käes on eelnevate aastate jooksul juba kaks koera noorelt surnud! Hallike sai abi tegelikult üsna viimasel tunnil!“

Hallike asub praegu ELL turvakodus Albu vallas ja tema eest hoolitseb perekond Reiljan. Perenaise Karme sõnul teevad nad kõik vajaliku, et koera elujõud taastuks: „ELL lubas tagada parima võimaliku ravi ja vastav kokkulepe sõlmiti eile siinsamas lähedal asuva Jüripoja loomakliinikuga. Seal töötavad väga head arstid ja ka meie pere loomad on just sellest kliinikust abi saanud.“

ELL-i liikme, AS Dimediumi nõukogu esimehe Kadri Kullmani sõnul on tal siiralt hea meel, et on olemas inimesi, kes on valmis pakkuma loomadele abi just siis, kui seda kõige rohkem vaja on. „Me elasime Hallikese pääsemisele kogu kollektiiviga väga kaasa ja loodame südamest, et vaene koer saab kiiresti korralikku veterinaarset abi. Dimedium on valmis seda toetama ja kõrgekvaliteetne spetsiaalne koeratoit jõuab vastavalt ELL-ga sõlmitud kokkuleppele Hallikeseni juba ülehomme.“

ELL ootab kõikide heasüdamlike inimeste ja loomasõprade abi järgmistele arvelduskontodele:

Eestimaa Loomakaitse Liit

EE742200221052074915 (Swedbank)

EE441010220252652225 (SEB)

Selgitus: „Hallikese ravikulud“

Loomade ravi saab toetada ka helistades ELL annetustelefonidele:

9000 777 (5.-)

9000 888 (10.-)

Helistada saab ainult TELIA ja ELISA võrkudest. Tervitustekst tuleb kindlasti lõpuni kuulata, sest muidu annetust ei toimu.

ELL tänab kõiki inimesi, kes loomade ja lindude elu väärtustavad ning nende ravi toetavad. ELL juhatuse liikmed ja vabatahtlikud oma töö eest tasu ei saa ning organisatsiooni toimimine ja loomade-lindude abistamine toimub ainult annetuste toel.

 

Спасённая из рук жестокой хозяйки,собачка по имение “Hallike” нуждается в помощи добрых людей.

18. апреля жители Лехтсе обратились к Союзу Защиты Животных с просьбой помочь одной замученной своей хозяйкой собачке.
Всякие попытки помочь животному были обречены на провал,благодаря возмутительному поведению и отношению со стороны гос.служащих.
И даже на заявление со стороны Союза Защиты Животных,предоставленное уже на следующий день,был отреагировано как то ” не хотя ” и было начато лишь дело о проступке.
А Ветеренарно-Пищевой департамент был вообще уверен,что собака должна остаться у хозяйки.
Благодаря вмешательству со стороны медии,ситуация разрешилась и с помощью полиции собака была забрана у неадекватной охяйки и передана Волостной управе Тапа а они в свою очередь передали собаку Союзу Защиты Животных.
Собачку ждёт долгое и дорогостоящее лечение и любая помощь приветствуется.
“Как ни прискорбно это признавать,но наши различные ведомства начинают действовать только тогда,когда вмешивается уже телевидение!”, сказал глава Союза Хейки Вальнер и добавил,что в нормальном государстве должно уже хватать обращения со стороны жителей в разные инстанции и чтобы    такие ситуации разрешались без “медийного цирка “.
” Не стоит забывать так же,что на совести этой госпожи ещё смерть нескольких молодых собак!!!
“На самом деле и Hallike удалось помочь в последнюю минуту”,страшно представить,что её могло ожидать если бы люди не вмешались”.
На данный момент собака находится под опекой Союза Защиты Животных в волости Албу и за ней ухаживает семья Рейльян. По словам хозяйки Кармэ они делают всё для восстановления жизненных сил собаки : ” СЗЖ обещал предоставить лучшее возможное лечение и вчера было заключено соглашение с клиникой Юрипоя,находящейся неподалёку.
Там работают очень хорошие врачи и все наши животные являются пациентами этой клиники”.
По словам главы совета АО Димедиум а так же члена Союза Защиты Животных, Кадри Куллманн,она очень рада,что есть люди,готовые помогать животным тогда,когда они нуждаются в этом.
“Мы всем коллективом переживали и наблюдали за спасением Халлике и хотели чтобы эта собачка получила как можно быстрее помощь хороших ветеринаров.
Димедиум готов всячески поддерживать это и высококачественный специальный корм доставят собачке уже послезавтра.”
Эстонский Союз Защиты Животных ждёт помощи от добродушных любителей животных на банковские счета,указанные ниже :
Эстонский Союз Защиты Животных 
ЕЕ742200221052074915 ( Swedbank )
EE441010220252652225 ( SEB )
Так же помощь можно оказать позвонив по телефонам для пожертвования :
9000 777 ( 5.-)
9000 888 ( 10.-)
Звонить могут только клиенты Telia и Elisa,текст нужно обязательно дослушать до конца,иначе пожертвование не пройдёт.
Союз Защиты Животных благодарит всех,кто ценят жизнь животных и птиц и поддерживают их лечение.