Kiip on lemmiklooma odavaim elukindlustus!

17. september 2014

Mikrokiip on pisike elektrooniline seade, mis süstitakse loomaarsti poolt loomale kaela naha alla. Igal kiibil on oma unikaalne kood, mida on võimalik lugeda spetsiaalse seadmega. See kood peaks kindlasti saama kantud loomade registrisse ning selle alusel on võimalik looma leidmisel kohseselt ka looma omaniku andmed leida. Mikrokiipi pole vaja ühelgi loomal igapäevaselt, kuid ta on hädavajalik juhul, kui kord loom juhtub ära kaduma. 

Tänane olukord on aga paraku selline, et kiibi paigaldamine on paljudes omavalitsustes loomaomaniku oma vaba tahe.  Samuti on tihti omaniku oma asjaks jäetud see, millisesse registrisse loom kantud saab. Selle tulemusena satub loomade varjupaikadesse pidevalt loomi, kel kiip puudub või on see jäänud registrisse kandmata. Sellisel juhul võib looma koju tagasi saamine võtta arvestatavalt aega ning samas kasvab pidevalt ka omaniku arve varjupaigas.

Eestimaa Loomakaitse Liit soovib, et võimalikult paljud loomad siiski kiibi saaks ning ka korrektselt registris oleks. Selleks viime sel sügisel läbi kampaania koostöös Varjupaikade MTÜ ning Sodalise loomakliinikutega. Kampaania raames on võimalik koertele kiibid saada soodsama hinnaga.

Võru ja Räpina Sodalise kliinikutes on võimalik vaid kliiniku tasu eest koeri kiipida kogu septembri jooksul kliinikute telefonidel registreerudes. Võru kliinikuga saab kontakti tel. 782 0707 ja  mob. 514 5790. Räpina numbrid on t 796 1117 ja
mob. 516 5922

Valga varjupaigas saab 10 euro eest kiipida ning registrisse kanda loomi 23.09.2014. Vajalik eelregistreerimine varjupiaga telefonil 5299880