Toeta loomade ravi ja liidu tegemisi!

Sulle ei meeldi loomade piinamine ja nende heaolu ei jäta sind  külmaks? Tegelikult saad ka Sina nende kannatusi vähendada, kui hakkad püsiannetajaks või teed  taskukohase ülekande meie pangakontodele:

Eestimaa Loomakaitse Liit

EE742200221052074915 (Swedbank)

EE441010220252652225 (SEB)

Loomade ravi saad toetada ka helistades liidu annetustelefonidele 9000 777 (5.-) ja 9000 888 (10.-) Tervitustekst tuleb kindlasti lõpuni kuulata, sest muidu annetust ei toimu.

Sinu raha kasutame:

DSC_0017

 • Vigastatud metsloomade ja –lindude raviarvete tasumiseks
 • Hüljatud ja väärkoheldud loomade raviarvete tasumiseks
 • Loomade transpordiga seotud kulude hüvitamiseks
 • Asenduskodudes asuvate loomade ülalpidamiskulude katteks
 • Loomakaitse Liidu jooksvate kulude katteks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks
 • Loomade kannatusi vähendavate teavitus- ja koolitusprojektide läbi viimiseks
 • Loomade väärkohtlemisega seotud kohtukulude katteks

MTÜ Eestimaa Loomakaitse Liit on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis tähendab seda, et isik saab ELL-le annetatava summa maha arvata oma maksustatavast tulust. Liidu juhatuse liikmed tegutsevad vabatahtlikkuse alusel ega saa töökohustuste täitmise eest tasu.

“Kus viga näed laita, seal tule ja aita!” Tule vabatahtlikuks!

DSC00011Sa pole rahul Eesti riigi suhtumisega loomadesse või oled märganud meie töös puudujääke? Sul on mõtteid kuidas paremini loomade heaolu tagada ja nende väärkohtlemist vähendada? Sa tahad läbi viia mõnda projekti, mis vähendaks loomade kannatusi ja parandaks nende elujärge? Võta julgelt ühendust ning realiseerime need ideed üheskoos!

Eestimaa Loomakaitse Liidul on mitmeid projekte, mis ootavad vabatahtlikku tööd mittepelgavate loomasõprade abi. “Julge pealehakkamine on poolt võitu!”, ütleb teine Eesti vanasõna.

 

“Tegevjuht”

DSC_0006Tänaseks olen mina ja ka teised juhatuse liikmed vabatahtlikena pühendunult loomakaitsega tegelnud 9 aastat. Aus vastus on see, et püssirohi hakkab otsa lõppema ja me pole kaugeltki enam nii innustunud ning võitlusvalmid kui kasvõi 3 aastat tagasi. Seega vajame julget meest või naist, kes võtaks nii liidu liikmete, koostööpartnerite kui avalikkusega suhtlemise enda õlgadele ning omaks visiooni kuhu see valdkond välja jõuda võiks. Tegevjuht allub juhatusele ja meie, ehk nö vana kaardivägi, oleme nõu ja jõuga alati olemas ega kavatse veel niipea püssi põõsasse visata.

 

“Loomapääste projekt”

 • 13128790_10153519395375895_148326861_oVajame maakondadesse vabatahtlikke, kes suudaksid operatiivselt reageerida liidule laekunud kaebustele ja vihjetele, käia kohapeal kontrollimas looma olukorda ning pidamistingimusi
 • Vajame hoiukodusid, kus inimesed hoolitseksid väärkoheldud looma eest ravi lõpu ja uue kodu leidmiseni
 • Lasnamäe Loomakaitse Selts, Saaremaa Loomakaitse Selts. Miks ka mitte? Loomakaitse Liit on veendunud, et kõige kiiremat abi saab hädasolev loom just kohalikelt elanikelt, kes tunnevad nii olusid kui inimesi. Sestap nõustame ja aitame igati kaasa uute sõltumatute loomade heaolu eest seisvate ühingute ning seltside tekkele. Tahad luua Lääne-Virumaa Loomakaitse Seltsi? Anna teada ja teeme üheskoos ära. Nii lihtne see ongi!

“Koduleht ja sotsiaalmeedia”

like-button-2015-06

 • Vajame veebitoimetajat, kelle ülesandeks on kodulehe ja Facebooki-lehe haldamine.
 • Vajame tõlkijaid, kes leiaksid ja tõlgiksid loomadega seotud harivaid ning aktuaalseid artikleid kogu maailmast

„Loomaveeb“ ja saatesari “Loomad on lahti!”

 • vajame operaatorit koos tehnikaga
 • vajame monteerijat koos tehnikaga
 • vajame saatejuhti või -juhte

Liidu kauaaegne plaan on hakata tootma erinevate loomaliikide muresid ja rõõme kajastavat saatesarja. Ka teine loomade tervisemuredele pühendatud ja loomaomanikku nõustav ning hariv saatesari ootab teostust. Sedapuhku me ei panusta televisioonile vaid hoopis internetile ja tahame pugeda ka mobiilidesse.  Sa ei pea olema professionaal. Olen ise aastaid televisioonis töötanud ja taustajõuna tegutsemas-koolitamas, kuni Sa omal käel ise hakkama saad. Kui sul on vajalik tehnika ja ei pelga reporteritööd ega avalikkuse tähelepanu, siis see tegevus on just sulle! Loomaarmastus, suhtlusvalmidus, siirus, esinemisjulgus, teotahe ja missioonitunne on mõistagi need omadused, mis peavad endal kindlasti olemas olema. Kauni emakeele valdamine nii sõnas kui kirjas, tuleb samuti ainult abiks.

“Õigusprojekt”

12822159_10205318057366252_1071714634_nLoomakaitse Liidus tegutsevad praegu kolm juristi, kes nõustavad nii loomaomanikke kui tavakodanikke, teevad pöördumisi omavalitsustele, on pidanud loenguid ka politsei- ja prokuratuuriametnikele ning mõistagi on nad ka esindanud vigastatud loomi ja nende omanikke kohtus. Väga palju aega ja närve on võtnud erinevate ministeeriumide koosolekutel meie seisukohtade kaitsmine ning seaduseparanduste kirjutamine. On üldteada, et tänu poliitilisele vastuseisule pole need loomade elu parandavad seadusepügalad Maarjamaal kehtima hakanud. Laias laastus saavad nad oma tööga hakkama imehästi, aga nagu vanarahvas juba teadis, siis “mitu pead on ikka parem kui üks pea” ja need juristid, kel mahti ja tahtmist loomade eest seista, on alati teretulnud!

 

“Koolitusprojekt”

pidzhaama_20150127_2051423115Olen alati pidanud tähtsaks just laste ja algklasside õpilastele koolitamist, sest seda nn loomadest hoolimise tarkust ja -armastust tuleks ikka juba maast madalast inimestesse süstida. Liit on viinud nii Põhja- kui Lõuna-Eesti koolide algklassides läbi loenguid ehk “lemmikloomatunde” ja nendes on alati osalenud ka loomad. Need tunnid on olnud alati ülipopulaarsed ja oodatud, sest meie lektorid on väga tasemel. Loodetavasti õnnestub tulevikus selle projektiga jätkata ja kui sulle meeldivad lapsed ning kui sulle meeldivad loomad ja Sa tunned kustumust noorte inimestehakatiste elusid mõjutada, siis anna aga endast teada.

 

 

“Astu liidu liikmeks”

IMAG0837Paljude inimeste meelehärmiks võtame me liikmeks ainult ühinguid ja seltsingud. Sellel on ka omad põhjused, sest seni on Eestis tegutsenud eelkõige füüsilisi isikuid koondavad mittetulundusühingud. Meie eesmärgiks on aga koondada ühe mütsi alla just need organisatsioonid, mis puutuvad kokku ja omavad teadmisi erinevate loomaliikide ning nendega seotud probleemide kohta. Nii saame ise targemaks ja oskame ka paremini tegutseda. Muide, liit tegeleb aktiivselt ka eksootiliste ja metsas elavate liikide aitamise ning kaitsega. Täna on meiega liitunud 14 mittetulundusühingut ja loodetavasti on kasu olnud mõlemapoolne.

 

“Vene projekt”

A28AC38F45BFC7E8F8FF7065620F3EE68197944E1C08CD0F61DB22F91E74BA4FEestimaal elab palju vene rahvusest inimesi, kes samuti hoolivad loomadest väga. Paraku ei tea meie neist, ega nemadki meie tegemistest suurt midagi. Olen ise küll paari, nö vene loomasõprade seltsingu asutamise juures nõu andnud,  kas nad aga ka edasi tegutsevad või on käega löönud, ei tea ma teps mitte. Ida-Virumaa on aga täiesti “asustamata maa” meie jaoks. Sestap oleks hea ka  venelasi rohkem kaasata meie tegemistesse, ent see valdkond vajab juba täiesti omaette inimest, kes sellele pühenduks. Muide, ka loomapiinaja Rando Randma, ehk uue nimega Rasmus Lemberi kohtu ette jõudmine, oli paljuski just vene rahvusest elanike teene. Eestimaal on aga palju imetoredaid inimesi ja loomasõpru, kes omaette nokitsevad. Kui liit suudaks neid ühise eesmärgi nimel koondada, liita ning tegevusi koordineerida, siis kuulaks ehk ka poliitikud rohkem sedasamust “rahva häält”. Senini on paraku meie jutt olnud sama mõjuga nagu hane selga vesi!

“Projektikirjutaja”

x-27131c17-aa69-4499-b66d-9b7dbd1d4cafRaha ei ole maamunalt kadunud ja seda ka jagatakse usinalt. Paraku tuleb selle va rahakese saamiseks täita hunnik pabereid ja seda peab ka oskama teha. Mõte võib ju väga hea olla, kui sa aga bürokraatiat ja vajalikku kantseliiti ei valda, jäävad rahad saamata ning ideed teostamata. Meie seas pole praegu kedagi, kes seda tööd oskaks ja oleks ütlemata tore kui selliste oskustega spetsialist liiduga ühineks.

 

 

“Fundraiser”

Rannikule tulnud hülgepojad ei vaja inimese abi!

Et kõiki neid, ja palju teisigi vajalikke ning toredaid asju teha, on vaja raha. Praegused liidu juhatuse liikmed, viimane kui üks, on aga väga viletsad “ärimehed” ja rahaküsijad. Sestap vajame enda sekka hädasti sellist inimest, kes hoiaks silma peal erinevate projektide taotlusvoorudel ning annetuskeskkondadel, kes suudaks rääkida meie missiooni vajalikkusest ja veenda ettevõtete juhte meie tegevust toetama. Fundraiser peaks korraldama ka erinevaid kampaaniaid ning korjandusi, mis tagaks liidule teatavad vahendid, et viia läbi hädavajalikke teavituskampaaniaid. Paljud mittetulundusühingud on avanud oma veebipoed, seda võiks teha ka Loomakaitse Liit. Kasumlikke tegevusi ja võimalusi on mõistagi veel kümneid ja kümneid. Senini liit annetusi ei kogunud, sest saime raha riigieelarvest ja me ei tahtnud teiste organisatsioonidega konkureerida. Tulemusteni mitteviiv ja loomade heaolu mitteparandav koostöö riigiga viis selleni, et me loobusime riigieelarvelisest eraldisest, mistõttu meie kui erakonna Eestimaa Rohelised nägemus professionaalsest, riigi poolt toetatavast vabatahtlikkust loomakaitsest, haihtus nagu hommikune udu. Nüüd tuleb leida uued võimalused oma eesmärkide saavutamiseks ja küll me need üheskoos loomasõbralike inimestega ka leiame!

 

logo

Eesti Loomakaitse Liit loodi juba meie vanavanemate poolt. Praegused tegijad jätkavad nende tööd, mis paraku kohe mitte kuidagi ei taha otsa lõppeda. Tänased riigijuhid väidavad, et loomakaitsega on Eestis kõik korras. Meie ütleme, et see ei vasta tõele – loomakaitse on hambutu ja mitteefektiivne. Poliitikud kinnitavad, et loomi kaitsevad seadused. Meie aga kinnitame, et ainult paberile kirjutatud ja mitterakendunud ning muutmist vajavad seadused, loomi ei aita. Ministrid väidavad, et kontroll loomade heaolu üle on piisav. Meie jällegi pole pahatihti rahul Veterinaar- ja Toiduameti ja Keskkonnainspektsiooni tööga ning kinnitame, et seda saaks palju-palju paremini teha. Seega lahendamist vajavaid probleeme jagub kuhjaga, täna selleks paraku poliitiline tahe puudub. Eks see ole ka mõistetav, sest loomad ju valimas ei käi! Järelikult peavad nende eest kostma loomasõbralikud inimesed.

Kolme aasta pärast tähistab Eestimaa Loomakaitse Liit üheksakümnendat juubelit ja loodetavasti selle napi aja jooksul suudame kasvõi midagigi veel paremuse poole muuta -ei tahaks ju juubeliaastal ainult halada kui halvasti kõik on. Selleks aga vajame palju rohkem teie abi ja toetust!

Mikrokiip - lemmiklooma odavaim elukindlustus!Ma ei teinud seda lehte tahtlikult väga ametlikuks nagu tavaks, vaid räägin otse ja omadega nii nagu asjad on. Tegelikult me pole üldsegi nii ametlikud ja tähtsad nagu pahatihti võib välja paista, vaid liitu on kogunenud täiesti tavalised inimesed, kes soovivad, et loomi koheldakse paremini. Me polegi tegelikult nagu ühendus, vaid pigem sõbralik pere, sooviga seda julma maailma veidikenegi paremaks muuta. Me ei tea täna isegi vastuseid paljudele küsimustele, areneme päev-päevalt läbi erinevate juhutumite, loomadelt õppides. Mäletan, kui 2007 aastal läksin Loomakaitse Seltsi sooviga nende tegevuses kaasa lüüa ja alguses pelgasin, et ma ei oska midagi, ma ei tea midagi. Ei peagi teadma, sest loomakaitsjaks ei saa kuskil õppida, täpselt samamoodi nagu ka heaks emaks või heaks inimeseks. Kui sul on hea süda, empaatiavõime ning soovid siiralt ka loomade kannatusi vähendada ja oled valmis panustama, siis rohkem pole vajagi! 

DSC05289Oma meeskonnas oleme suutnud intriige vältida ja kuna meil on ka loomakaitsest üsna sarnane arusaam, siis on läinud need aastad ladusalt teineteise mõistmise tähe all. Loodan, et see jääb ka liikmete lisandudes nii, sest “hiigel-egodega” persoonidevahelised konfliktid ainult pärsivad  niigi kiratseva loomakaitse valdkonna arengut. Loomulikult ka meie teinekord ka vaidleme, aga eks ikka sellepärast kuidas oleks parem omi eesmärke saavutada ning loomadele parem elu tagada. Kui ka Sulle pole need põhimõtted vastukarva, siis tule meie sekka – rikkaks Sa ei saa, aga see-eest nalja ja nii kurbuse- kui rõõmupisaraid julgen lubada küll! Lisaks kindlasti saad ka rahuolu tehtud tööst ning päästetud loomahingede tänu käib mõistagi asja juurde.

Nii liidu kui minu poolt isiklikult, suurimad tänud headele inimestele toetuse eest! Uutele tegijatele soovin aga “Tere tulemast!” meie loomasõbaralikku perre ning head pealehakkamist!

Heiki Valner,

Eestimaa Loomakaitse Liidu juhatuse esimees

Lae alla kui PDF