Iga aastaga suureneb kajakate arv linnades. Tegemist ei ole enam vaid mereäärsete linnade probleemiga, vaid kajakad on jõudnud juba ka sisemaale. Üheks põhjuseks, miks kajakas linna tuleb, on heade pesitsuspaikade rohkus. Kajakas pesitseb hea meelega kõrgete hoonete katustel. Katused on lindude jaoks kohad, kus keegi neid segamas ei käi ning toiduotsingutel mõned kilomeetrid ringi lennata ei ole samuti kuigi suur probleem.
Selleks, et kajakad katusele pesa ei teeks, peab iga majaomanik või korteriühistu ise oma maja katust korras hoidma. Kõik katusele kogunev risu, oksad ja samblahunnikud tuleb koheselt koristada. Kindlasti tuleb katus üle vaadata kevadel ning ka suve jooksul korduvalt. Katustele võib paigaldada erinevaid linde peletavaid vahendeid. Hästi sobivad fooliumiribad või värvilised lindid. Ka suured ümmargused kollase ja mustaga värvitud kettad sobivad.
Kui kajakas on aga siiski katusele pesa teinud ning munad munenud, ei tohi teda enam segada. Pesitseva linnu häirimine on seadusega keelatud!
Kajakapojad võivad lahkuda pesast väga noorena. Kohati kukuvad nad katuseservalt alla aga ka paaripäevastena. Usinad linnuvanemad ei jäta oma lapsi ripakile vaid toidavad neid ka maas edasi. Toitmine toimub varahommikul ning ilusõhtul nii, et ka kohalikud elanikud ei pruugi seda tähele panna. See aga ei tähenda, et linnupoeg oleks mahajäetud või hädas. Inimese käest lisatoitu linnupojad ei vaja. Tihti pikendab see linnupoegade lennuvõimetuse aega, sest liiga paks lind ei suuda lennata. Tervele kajakapojale lähenedes laseb ta kuuldavale hädakisa ning ülevaltpoolt järgneb sellele kiirelt sõnnikurahe või tugevad nokahoobid. Selle vastu kahjuks midagi teha ei saa. Linde tappa, vigastada vôi kuskile viia ei tohi! Lihtsam on probleemi ennetada ja maja katus korras hoida!