Paljud kohalikud omavalitsused on hädas suurte vareste ning hakkide kolooniatega. Sagedaseim koloonia tekkepõhjus on lahtised kompostihunnikud või muu lindudele küllaldaselt süüa pakkuv jäätmete ala. Esmane, mida kolooniaga võitlemisel teha tuleks on kinniste komostikastide ehitamine ning prügikastide lukustamine, toidujäänuste regulaarne koristamine avalikest kohtadest.
Lindude häirimine ning munade lõhkumine pesitsuaajal on keelatud. Kui on teada lindude pesitsuskohad, siis enne munemise algust on lubatud linde peletada. Selleks sobivad hästi erinevad värvilised ja läikivad, krõbisevad lindid. Ka suured ümmargused seest tumedad servalt kollased ringid meenutavad lindudele röövlinnu silma ning ka neist hoitakse eemale. Ülesseriputatud CD plaadid peletavad linde soovimatutest kohtadest eemale. Enamasti küll kahjuks ühest peletusvahendist pikaks ajaks abi ei ole, linnud harjuvad võõraste asjadega. Seega peaks peletusvahendeid pidevalt vahetama.
Väga sage on probleem, kus pesitsusajal varesed ründavad inimesi. Sellise käitumise põhjuseks on poegade kaitsmine. Suure tõenäosusega on läheduses lendamist harjutav varesepoeg. Varesepojad tulevad pesadest alla tihti väga noortena ning nende lennuharjutuste aeg võib kesta mitu nädalat. Sel ajal tuleks võimalusel vältida pesapaiga läheduses käimist. Kui läheduses on haljasala või aed, kus lind saaks kedagi häirimata kasvada, võib linnupoja ka ettevaatlikult sinna toimetada. Poja püüdmisel tuleb aga olla äärmiselt ettevaatlik vanalindude osas. Näiteks võta appi vihmavar,i mida saad peakohal hoida.
Lindude küttimine või vigastamine on seadusega keelatud.
Tiheasustusalad ei ole jahipiirkonnad ning seetõttu jahimeestel ei ole samuti õigust linnas vareseid lasta.